Почетна / Забава / Второ онлајн издание на „Fusion festival“ со познати ДиЏеи

Второ онлајн издание на „Fusion festival“ со познати ДиЏеи

Следува второто издание на Fusion Festival.

На 1ви декември во 20 часот, бидете спремни за уште една фантастична журка која секој љубител на добрата музика ќе може да ја проследи на Youtube и Twich каналите на фестивалот како и на официјалната ФБ страна на фестивалот.


Комплетната фестивалска продукција е во организација на Спектаклум, а овој пат задолжени за доброто расположение ќе бидат добро познатите диџеи: Shorty P & Irie Scratch, Ampov и Dj Flooder.

Настанот е поддржан од град Скопје, а сите учесници се обврзуваат да се придржуваат на насоките на комисијата за заразни болести.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поточиња, Каролина и Тамара на Карпошово културно лето

На платото кај „Млечен” и на плоштадот „Делфина” од 26 до 28 август ќе се …

error: Содржината е заштитена!