Дневни Архиви: 02/11/2020 | 16:00

Сител ги израдува фановите на „Бруско“ – грчката серија продолжува

По многу сменети термини на емитување, првата сезона од грчката сапуница на Сител нема да биде укината. Од сега, драматичните заплети во семејствата на Ахил и Сифи продолжуваат секое утро, од понеделник до петок по 5 часот наутро. Гледачите ќе уживаат и понатаму во пејсажите на божествените острови Крит и …

Повеќе »

Нова сезона со нова водителка на кулинарското шоу „Брза кујна“

Од понеделник до петок на Сител телевизија во 17 часот ќе се емитува новата, шестта сезона на кулинарската емисија “Брза кујна”. Новитет во оваа сезона е што наместо Александра, ќе ја гледаме Сања Савеска во водителската улога. Поради бременоста, оваа сезона Александра нема да биде дел од тимот, па затоа …

Повеќе »

Турскиот Бред Пит се враќа на Канал 5 во драмската серија за „Браќата“

“Браќата” е турска серија, базирана на американската мини серија “Богат човек, сиромашен човек” и на новелата “Џевдет бег и неговите синови” на нобеловецот Орхан Памук. Серијата зборува за двајца браќа Кузеј и Ѓунеј, а е снимана од 2011 до 2013 година. Главните улоги ги толкуваат Бугра Гулсој и добропознатиот Киванч …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!