Дневни Архиви: 04/11/2020 | 14:59

„Преспав“ се враќа со петта сезона – очекувајте го стартот на МРТ 1

Од идниот месец на Македонската телевизија следува нова, петта сезона од популарната серија „Преспав“. Снимањето е во тек, а актерите велат, поради пандемијата биле затворени без работа, без театар, без снимања и имале потреба да „експлодираат“ пред камерите. Сметаат дека комедијата е вид терапија и треба почесто да има вакви …

Повеќе »

Трета годишна конференција „Е-трговија и Ковид-19: Предизвици и можности!“

Предизвиците, можностите и ефектите од Kовид кризата кон бизнисите ќе бидат во фокусот на Третата годишна конференција за е-трговија во Македонија, која годинава ќе се одржи онлајн, на 25-ти и 26-ти ноември и е насловена: „Е-трговија и Ковид-19: Предизвици и можности!“. Традиционално, во организација на Асоцијацијата за е-трговија на Македонија, …

Повеќе »

И „Пеколна кујна“ се најде меѓу репризите на српски емисии на Алфа

По ДНК, Необјавени приказни, Семејни тајни, Работна акција… следува уште една репризна емисија на Алфа. Секое попладне околу 16.30 часот се репризира “Паклена кухиња”, емитувана пред неколку години на фреквенцијата на Тв Алфа. Кулинарското ТВ шоу „Пеколна кујна“ пружа единствен поглед во професионалното и најквалитетно готвење и послужување на врвната …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!