Дневни Архиви: 29/11/2020 | 20:13

„Prisoners“, „Julieta“, „San Anderas“ на Телма за почеток на декември

Недела (29 ноември 2020) во 19.50 часот ќе се емитува норвешкиот трилер “Утоја”, снимен по вистинита приказна. Токму кога мислат дека се безбедни и далеку од терористичкиот хаос во градот…се слушаат првите истрели. Тој ден повеќе од 500 млади луѓе беа во животна опасност. Дали светот некогаш ќе го заборави …

Повеќе »

Фото | Емир и Рејхан од серијата „Ветување“ и приватно во врска

Озге Јениз (27) и Ѓокберг Демирчи (31) се главните протагонисти на турската сапуница “Ветување”, која се емитува на Канал 5 телевизија од понеделник до петок во вечерните часови. Освен во серијата, тие двајцата се заедно и во реалниот живот. Двојката не ја крие својата врска и често објавува заендички фотографии …

Повеќе »

Запознајте ги ликовите во новата серија „Скорпион“ на ТВ 24

Серијата ,,Скорпион,, во четири сезони се одвива околу О’Брајан и неговите пријатели кои ги решаваат сложените глобални проблеми и со тоа спасуваат животи. Нивната работа наскоро го привлекува вниманието на оделот за дравна безбедност кој решава да ги користи нивните знаења за сузбивање на тероризмот. Валтер О’Брајан е генијалец со …

Повеќе »

Секој петок на Канал 5 ќе готвиме со Фичо во „Што со брашното“

Секој петок на Канал 5 телевизија во 11.15 часот ќе се емитува новата кулинарска емисија “Што со брашното”. Ќе замириса на тазе печено со познатиот интернет готвач кој ќе ни претстави многу необични рецепти со брашно. Што сè може да се направи или испече со брашното? Переци, ѓевреци, леб, печива, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!