Дневни Архиви: 21/11/2020 | 20:09

Видео | „Бунтовниците“ се враќаат со нова песна и виртуелен концерт

Фановите на „Бунтовниците“ се воодушевени од изненадувањето што им го приредија нивните миленици. Beќе поминеа 12 години откако љубителите на RBD не слушнале нова песна од нивниот бенд, кој се прослави преку тин серијата “Rebelde”, емитувана на некогашната К 15 телевизија. Бендот се врати во 2020 година и не само …

Повеќе »

Видео | Здравствените работници со апел до граѓаните на Македонија

Погледнете и споделете го апелот од здравствените работници кои изминативе месеци се во првите борбени редови во справувањето со пандемијата. Да ги почитуваме мерките и да им помогнеме. Да си помогнеме и себеси и на нашите најблиски.   Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

Интервју со Емир од „Ветување“: За мојот лик доаѓа тешка драма!

Ѓокберк Демирчи е 30 годишен турски актер кој го следиме во улогата на богатиот протагонист Емир во турската романтична сапуница “Ветување” на Канал 5. Прочитајте што сподели актерот во своето последно интервју за турските медиуми. Има малку информации за вашата биографија на Интернет. Кој е всушност Ѓокберк Демирчи? – Роден …

Повеќе »

Четири познати американски серии започнуваат на ТВ 24 и Телма

Оваа сезона, Телма телевизија и Телевизија 24 продолжуваат со емитување на популарни и висококвалитетни американски серии. На ТВ 24 ќе се емитуваат “Scorpion” и “Billions”. “Шкорпион” е создадена од Ник Сантора за CBS. Серијата го прикажува живoтот на на извршниот продуцент и самопрогласен компјутерски експерт Валтер О’Брајан кој заедно со …

Повеќе »

Фото | Познат е водителот на „20 секунди“, новиот квиз на МРТ

Како што веќе пишувавме, МРТ започна со снимање на нов семеен квиз кој во викенд часовите ќе го задржи Вашето внимание. За “20 секунди” натпреварувачите во студиото ќе треба да одговараат на интересни прашања од различни области, а гледачите заедно со нив да ги погодуваат одговорите и да се забавуваат …

Повеќе »

„Најдобриот работник“ од Алфа на 24ка, „Живот со стил“ од 24 на Канал 5

Трансфер на две домашни емисии. “Најдобриот работник” со Катерина Тодевска Спасиќ од Алфа се сели на ТВ 24. Нови успешни приказни кои имаат за цел да ги мотивираат луѓето да бидат подобри, но и сите оние кои треба да ги вреднуваат следуваат секоја недела во 12.30 часот на ТВ 24. …

Повеќе »

„Кум“, руската серија емитувана на Алфа со реприза на локалните

Скоро една година по премиерата на националната Алфа, руската мини серија „Кум“ ќе се прикажува и на МТМ и локалните телевизии (Тера, Кобра, ТВМ, Кис, Боем итн). Наместо премиерни серии, локалните се одлучија за репризи на веќе емитувани руски серии на другите телевизии. Ова е прва македонско-руска филмска соработка од …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!