Дневни Архиви: 27/11/2020 | 23:40

Многумина ја споредија со „Имотот на дамата“ – „Горка земја“ на Сител

Тој нарача пред година цела нежен прстен филигран Таа накити од коприна бела фустан навезан Сон … сонувашe на пајтон ja вози, зад нив ѕвонат камбани До преку прагот в раце ја носи … Но се раздени. Пуста остана желба невина Сон си мина и тој си замина Пепел направи, …

Повеќе »

Детското шоу „Тинтири минтири“ продолжува со 4. сезона на Канал 5

Нова сезона на Тинтири Минтири Шоу започнува да се емитува на Канал 5 телевизија. Нови песни, скечеви, нови ликови и рубрики  секоја недела во 10.30 часот на Канал 5 телевизија! 🎶 –Во овие услови на намалено дружење, подготвуваме интересни материјали кои ќе ве насмеат, разиграат, можеби ќе ве замислат и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!