Дневни Архиви: 12/11/2020 | 08:35

По Алфа, сега и локалните ТВ ќе ја емтуваат серијата „Хотел Русија“

Секоја сабота во 22 часот на Прва скопска МТМ ќе се емитува руската мини серија во која главната улога му припадна на српскиот актер Иван Босилчиќ, сопруг на пејачката Јелена Томашевиќ. “Хотел Русија” се емитуваше веќе на Алфа тв, а сега и на МТМ, Тера, ТВМ итн. Серијата нè запознава …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!