Дневни Архиви: 28/11/2020 | 18:59

„Шоуто на Елен“ продолжува на Телма со новата 17-та сезона

Позитивна и харизматична, оригинална и несебична, праведна и уникатна. Елен ќе ги руши сите табуа во интересното американско шоу кое продолжува на телевизија Телма. Од понеделник до петок во 14.30 часот, попладне со Елен Деџенерис. Популарното шоу на американската глумица, шоумен, ТВ водителка и борец за човекови права, Елен Деџенерис …

Повеќе »

„20 секунди“, квиз на знаење секоја сабота и недела на МРТ 1

Секоја сабота и недела во 20.15 часот на МРТ 1 ќе се емитува новиот квиз на знаење “20 секунди”. Во водителската улога го гледаме актерот Дејан Лилиќ кој ќе се обиде да ги насочи и мотивира натпреварувачите да одговорат на интересни прашања кои ќе ги заскокоткаат и “мозочните ќелии” на …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!