Дневни Архиви: 30/11/2020 | 22:47

Видео | Излезе трејлерот за „Непријател“, новата домашна серија на ТВ 24

Од сабота (5 декември) на ТВ 24 стартува новата телевизиска серија на „Солза и Смеа“, насловена „Непријател“. Серијата е снимена во Битола и битолско, а се состои од 11 епизодни изданија. Во приказната се раскажува за еден крадец, кој влегува во куќа на познат политичар, каде од неговиот дом ќе …

Повеќе »

Второ онлајн издание на „Fusion festival“ со познати ДиЏеи

Следува второто издание на Fusion Festival. На 1ви декември во 20 часот, бидете спремни за уште една фантастична журка која секој љубител на добрата музика ќе може да ја проследи на Youtube и Twich каналите на фестивалот како и на официјалната ФБ страна на фестивалот. Комплетната фестивалска продукција е во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!