Почетна / 2020 / October

Месечни Архиви: October 2020

Сител ги разочара гледачите на „Бруско“ – без најава се укинува серијата

Од понеделник, 2 ноември 2020 година, промена во програмската шема на телевизија Сител. Наместо странски титлувани серии во утринскиот термин од 10 часот, телевизија Сител започнува со емитување на домашната емисија “Магазин”. По најавите кои се емитуваат на оваа фреквенција, очигледно е дека новата емисија нема да понуди ништо поинакво …

Повеќе »

Руската историска мелодрама „Адмирал“ на МТМ и локалните ТВ

Во новата сезона, наместо нови латиноамерикански теленовели како што беше пракса изминативе децении, на МТМ Скопска и локалните телевизии ќе гледаме руски мелодрами. Прва во редот е историската “Адмирал”, вистинска приказна за кариерата и љубовта на најпознатиот руски офицер Александар Колчак кој се борел против Болшевиците по Октомвриската револуција. „Обично …

Повеќе »

По утринската, во 10 часот на Сител ќе се емитува дневен „Магазин“

На местото на грчката сапуница “Бруско”, Сител телвизија ќе емитува нов дневен “Магазин”, по теркот на балканските и македонските телевизии кои исто така емитуваат сличен тип на емисии. –Секој работен ден од 10 часот наутро, ова забавно шоу ќе не води во светот на познатите, но и на не толку …

Повеќе »

Фото | Погледнете ја куќата што си ја купи Санем од „Романтичарот“

Ѕвездата на романтичните комедии, Демет Оздемир ги инвестираше своите заработени хонорари во недвижнини. Една од најпопуларните актерки во Турција во моментов, позната во Македонија по улогите во „Мирис на јагода“, „Наследници“ и „Романтичарот“, сега ќе живее во својот нов дом. Санем од “Романтичарот” заштеди повеќе од 4.000.000 турски лири од …

Повеќе »

Tribevibe е платформа за патувачи, креација на Златко Најденовски

Периодот на Ковид-19 пандемијата донесе нови предизвици за сите. Сепак за тимот на Ensage, пандемијата беше и мотивација, а и простор за креирање на сопствен производ. Неодамна Златко Најденовски започна да работи на Tribevibe, нова платформа за патувачи со поинакви потреби. Tribevibe во целост e дело на г. Најденовски, на …

Повеќе »

Што гледаат Турците – погледнете го целосниот преглед на серии

Нова сезона со нови серии и нови сезони на популарните серии во земјата крај Босфорот. Во продолжение – преглед на сите серии кои се емитуваат во моментов во Турција со нивните канали на емитување. Едни од најпопуларните останува “Забрането јаболко”, а тука се и римејк верзиите на познатите “Докторката Фостер”, …

Повеќе »

„Сакам да готвам“ со Викса, ново кулинарско шоу на МРТ 1

Ново кулинарско шоу на МРТ. Виктор Петров – Викса ќе ги користи рецептите од старата тетратка, а ќе им даде значење и на новите рецепти. Ќе готви вкусно, како по дома. “Сакам да готвам” се емитува понеделник, среда и петок во 18.30 часот на МРТ 1. По неколку странски кулинарски …

Повеќе »

Арсова: Сител работи во интерес на здравјето на своите вработени

Уредничката на информативната програма на Сител – Славица Арсова, утрово преку фб статус апелираше да се зголеми бројот на државни тестови за да се спречи ширењето на заразата со Ковид-19. Тестирањето не смее да биде привилегија. Арсова информираше дека во интерес на здравјето на вработенитe, Сител спроведува редовни тестирања за …

Повеќе »

Канал 5 ги емитува најновите епизоди на „Забрането јаболко“

Омилените ликови од светот на гламурот продолжуваат со нови доживувања и нови пресврти. Од вчеравечер, гледачите и фановите на босфорската драма “Забрането јаболко” имаат единствена шанса да ги следат најновите случувања во животите на отмените и интригантни ликови на Канал 5. Оваа сезона со емитување во матичната земја започна пред …

Повеќе »

Видео | Премиерни европски филмови во ноември за викенд на Телма

Телма телевизија продолжува со премиерни филмови и во месец ноември. Петок, сабота и недела се деновите резервирани за уживање во премиерни филмски наслови. Скандинавската драма “Ut og stjæle hester” во петок на 6 ноември, a во сабота на 7ми ќе имаме можност да ја гледаме потресната британско француска драма за …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!