Дневни Архиви: 24/11/2020 | 20:04

Се запазуваат ли мерките за заштита во кулинарското шоу на Сител?

Најгледаната македонска телевизија Сител редовно информира и ги едуцира граѓаните на Македонија за сите новости околу Ковид пандемијата и мерките за заштита на населението. Но, дали истите мерки се почитуваат и од сите вработени во телевизијата? Дали донесените протоколи важат и за водителите и учесниците во ова ТВ шоу? Кулинарското …

Повеќе »

АВМУ: На Телма отсуствуваат информации за активности и ставови на ВМРО

Во врска со јавно искажаните реакции дека во дневно-информативните изданија на националната телевизија ТВ Телма отсуствуваат информации за активностите и ставовите на најголемата опозициска партија за актуелни општествено-политички прашања, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги потсетува дека еден од основните програмски принципи на кои се темелат програмите на радиодифузерите …

Повеќе »

Волшебните авантури на „Поп Пикси“ за топли викенд утра на Сител

Нова цртана магична серија, направена по примерот на познатите Винкс следува оваа зима во студените викенд утра на Сител телевизија. Во длабока шума стара сто години, постои гратче во кое магијата и природата стануваат едно. Во него живеат Пикси девојчињата, џуџиња, самовили и животинки, шарени ликови кои имаат посебни улоги …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!