Дневни Архиви: 05/11/2020 | 20:34

„Романтичарот“ ќе ги храни бездомните семејства погодени од земјотресот

Популарниот Романтичар со добротворна акција! Познатиот турски актер Џан Јаман од хит сериите „Романтичарот“ и  „Полна месечина“ на дело сочувствуваше со трагедијата што го снајде турскиот град Измир и неговите граѓани кои ги потресе силниот земјотрес со јачина од 6,5 степени во петокот, на 30 октомври. Турската ѕвезда контактираше со …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!