Дневни Архиви: 01/11/2020 | 17:00

Алфа со социјална емисија – Македонија на дланка, онаква каква што е

На програмата на телевизија Алфа започна да се емитува емисијата “Срце на дланка” во која екипата секоја недела ќе оди во посета на едно или две семејства кои се на работ на егзистенција, многудетни семејства кои освен сув леб и вода, одамна не пробале ништо друго, но, ќе посетува и …

Повеќе »

Македонци, да се обединиме СЕГА сите ЗАЕДНО – #НосамМаска !

Владата на Македонија и Министерството за здравство започнаа кампања за носење маски со цел поддршка на Законот за заштита од заразни болести и подигнување на свеста на граѓаните од важноста на почитување на мерките и препораките на Комисијата за заразни болести за заштита од коронавирусот (КОВИД-19). Кампањата која го носи …

Повеќе »

Toшо од К-15 ја отвора новата 12-та сезона од „Еден на еден“ со Жаре

 – Зошто К-15 траеja толку долго, верува ли во судбина и уште многу приказни што само Васко Тодоров знае да ги долови на оригинален начин, нè чекаат во недела, во првата епизода од #1на1, од сезона 12, на Канал 5 од 18.30 часот – најави тимот на популарното шоу “Еден …

Повеќе »

Фото | Актерот од „Парампарче“ во црно – му почина болната мајка

На 30 октомври, познатиот турски актер Еркан Петекаја ја испрати својата мајка на нејзиното вечно патување. 69-годишната Шериф почина во нејзиниот дом во четвртокот (29-ти октомври) и погребот се одржа во Бејкоз. Во последните месеци Еркан беше близу до неговата мајка, која долги години страдаше од Алцхајмерова болест. За потсетување, …

Повеќе »

МТМ и локалните ќе репризираат руска сапуница, емитувана на Телма

Од 2 ноември од 16.50 часот (со реприза во 21.50 часот и наредниот ден во 12 часот), на Прва скопска МТМ телевизија започнува емитување на руската маратонска сапуница “Тајните на младите благороднички”. Првата сезона од оваа мелодрама пред десетина години беше емитувана и на телевизија Телма, под наслов “Девици благороднички”, …

Повеќе »

Фото | Бугарската актерка од „Украден живот“ со поздрав до Македонците

Популарната бугарска актерка Радина Думанјан, која ја толкуваше една од главните улоги во првите сезони на серијата ,,Украден живот”, преку нејзината Фејсбук страница ги поздрави фановите од Македонија. Актерката која во моментов е бремена, на македонски јазик на нејзиниот профил напиша: Специјален поздрав до сите пријатели и обожаватели во Македонија, …

Повеќе »

Фото | Пред и потоа – Борис од „Украден живот“ со голема промена

Наум Шопов  е една од клучните фигури во медицинскиот тим на болницата “Свети Кирил” во бугарската сапуница на Алфа, „Украден живот“. Првиот сценски настап на Наум Шопов бил на седумгодишна возраст во претстава во Народниот театар. Освен со глума, тој во вистинскиот живот се занимава и со медицина.  Па затоа …

Повеќе »

Австралиската крими драма „Мистериите на доктор Блејк“ на Телма

Од понеделник до петок на Телма во 20.30 часот започнува одлична и возбудлива мистериозна драма за докторот од Австралија. Австралиска криминална приказна, снимена во областа Викторија од продукцијата на December Media, а емитувана со големи рејтинзи во Австралија. Во продолжение прочитајте го сижето на “Мистериите на доктор Блејк” : Д-р …

Повеќе »

Правилната испорака на онлајн нарачките клучна во корона-кризата

Се покажа дека оваа година беше клучна за поштенската индустрија која му ја покажа на светот својата флексибилност, упорност и непроценливата улога која ја игра во секое општество, Тоа беше дел од пораката за Светскиот ден на поштите, потенцирајќи ја важноста и пожртвуваноста на поштенските работници додека пандемијата и карантините …

Повеќе »

Видео | „Флека“ со пародија на новите мерки во борбата со пандемијата

Тимот на „Флека” објави ново комично видео поврзано со актуелните случувања во нашата држава и новите мерки кои се воведени во борбата со пандемијата. Погледнете како двајцата пријатели се справуваат со полицијата на првиот ден од донесувањето на новите мерки. Дани | ТВ Пакет

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!