Дневни Архиви: 17/11/2020 | 11:26

Тажна вест | Почина Љубисав Иванов – Ѕинго, првиот човек на Силекс

Во 84та година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999), долгогодишен истакнат фудбалски работник, прв човек на ФК Силекс и почесен претседател на Фудбалската федерација на Македонија. Синот на Ѕинго беше долгогодишен управител на телевизија Сител. ТВ Пакет изразува сочувство до семејството …

Повеќе »

Феноменот “Кога лисјата паѓаат” доби нова надсинхронизација на Алфа

Eмотивната семејна драма прикажувана во 2010 и 2011 година на најгледаната телевизија А1 повторно на малите екрани. Десет години подоцна. “Кога лисјата паѓаат” овојпат на Алфа, од понеделник до петок со репризно емитување во 16.30 часот и реприза на репризата во 9.30 часот наутро. Серијата за време на премиерното емитување …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!