Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „20 секунди“, квиз на знаење секоја сабота и недела на МРТ 1

„20 секунди“, квиз на знаење секоја сабота и недела на МРТ 1

Секоја сабота и недела во 20.15 часот на МРТ 1 ќе се емитува новиот квиз на знаење “20 секунди”. Во водителската улога го гледаме актерот Дејан Лилиќ кој ќе се обиде да ги насочи и мотивира натпреварувачите да одговорат на интересни прашања кои ќе ги заскокоткаат и “мозочните ќелии” на аудиториумот пред ТВ екраните.

Првата сезона на квизот е веќе снимена, а ќе се емитува секој викенд на првиот канал на МРТ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нови епизоди на потрага по вистината во „ДНК“, секоја недела на Алфа

Алфа телевизија со нови емисии од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”, која се емитува …

error: Содржината е заштитена!