Почетна / Телевизија / Левица за Телма: Oстанете да тонете во малициозност и аматеризам

Левица за Телма: Oстанете да тонете во малициозност и аматеризам

Жесток допис на претседателот на политичката партија Левица, Димитар Апасиев до ТВ Телма, а кој се однесува на начинот на информирање на Телма за време на предизборната политичка кампања.

Во продолжение целиот допис на Апасиев упатен до Боби Христов и Телма ТВ на 25 јуни 2020 :

извор

 

| ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Урбана програмска шема на ТВ Телма за 31 декември и 1 јануари

Реномираната телевизија Телма подготви специфична и поинаква новогодишна програма, која ќе ги задоволи вкусовите на …

error: Содржината е заштитена!