Почетна / Серии / Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Ѕвездата на Нејви доаѓа во правната драма „Бул“ на Фокс Крајм

Сите оние што барем еднаш во животот фрлиле око на популарното „Шоу на Опра“ кое ги обработува сите возможни и невозможни проблеми на денешницата, слушнале за д-р Фил. Тип со мустачиња, остроумен, со паметни совети и со стратегија за решавање на проблемите.

И токму CBS сними серија за него, и тоа за кариерата пред онаа кога стана ѕвезда на „ток-шоу. Правничка драма која во Америка се снима од 2016-та година, а на Fox Crime ја гледате од понеделник до петок во 21 часот.

„Бул“ е серија инспирирана од вистински настани. Ја следи приказната за брилијатниот експерт за човеково однесување Д-р Џејсон Бул, кој на своите клиенти им помага во судските процеси.
Мајкл Ветерли во серијата „Бул“ го игра Џејсон Бул, човек што е сопственик на една компанија која развива стратегија за одбрана на клиентите на начин што длабински ја анализира поротата.

Со брутална искреност, д-р Бул е вистински магнет за жените, поседува интелигенција што разоружува, шарм и дрскост, а ги чита луѓето како отворена книга. Мајсторски ги комбинира психологијата, интуицијата и современата психологија за да проникне во мозоците на сите оние што се наоѓаат во судницата: поротниците, адвокатите, сведоците, обвинетите…

Мекгроу, којшто е и извршен продуцент на серијата, изјави дека Ветерли ѝ носи многу хумор на улогата, но дека оваа серија не е биографска, туку е инспирирана од неговиот лик.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Репризи без престан, следува реприза и на „Викторија“ на Телма

Британската серија „Викторија“ повторно на Телма, од понеделник до петок во 19.15 часот започнувајќи од …

error: Содржината е заштитена!