Почетна / Сапуници / Турската драма „Девојката со црвена марама“ репризно на TDC

Турската драма „Девојката со црвена марама“ репризно на TDC

На кабловскиот оператор А1 се пренесува Timeless drama channel TDC, наменет за публика која гледа турски серии. Од понеделник (22 јуни 2020) во програмата ќе се репризира љубовната драма “Девојката со црвена марама”.

“Црвена марама” ќе се емитува од понеделник до петок во 18 часот, со репризни изданија во 22.20, 08.15 и 12.50 часот. Во продолжение потсетете се на содржината :

Асија е млада и тврдоглава девојка, која живее во едно село, заедно со своите родители. Таа е бунтовна и се противи на традицијата која ја налагаат нејзините родители. Еден ден, сосема случајно го запознава исто така сиромашниот Илјаз и двајцата се вљубуваат еден во друг, и покрај противењето на нивните семејства. За Асија, љубовта е сон кој треба да се круниса со брак, а пак за Илјаз, на прво место се мото трките во кои активно учествува постојано.

Илјаз не верува дека минатото може да се повтори и затоа силно верува дека ќе го достигне успехот на брата си, кој починал при една мото трка. Но, и покрај љубовта и бракот со Асија, тој не се менува. Неговата амбиција е посилна од сè друго, па дури и од фактот дека Асија очекува негово бебе. Затоа, двајцата се разделуваат. Илјаз тргнува по патот на славата и богатството, а Асија го запознава Џемзит, кој ѝ ја пружа потребната љубов и грижа која не ја доби од Илјаз.

За Џемзит, убавата Асија и нејзиното дете се олицетворение на неговите жена и син, кои ги изгубил при еден земјотрес и чија загуба постојано ја надополнува неговата болка. И кога сѐ се чини идилично за Асија и Џезмит, во нејзиниот живот се враќа Илјаз. Овојпат богат и успешен маж, кој е решен да ја врати љубовта на девојката со црвена марама.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Мојот живот” на Сител, пролетна драма за една пожртвувана мајка

Има ли поголемо богатство за една мајка од среќата и здравјето на нејзиното дете? Постои …

error: Содржината е заштитена!