Почетна / Телевизија / ТВ Лица / Почина Атанас Ковачевски, поранешен новинар во МРТ и Канал 5

Почина Атанас Ковачевски, поранешен новинар во МРТ и Канал 5

На 50 годишна возраст, почина портпаролот на ЕВН и поранешен новинар – Атанас Ковачевски. Тој за јавноста беше познат од ТВ екраните како новинар и презентер, а во последните години и како портпарол на ЕВН.

Ковачевски претходно работеше во Канал 5 и во МРТ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | ТВ 24 и Огнен со видео совети за превенција од болести

Телевизија 24 со видео-совети како водич за превенција од заразни болести, вклучително и од коронавирусот, …

error: Содржината е заштитена!