Почетна / Сапуници / Епската сторија за една далечна и „Горка земја“ стартува на Сител

Епската сторија за една далечна и „Горка земја“ стартува на Сител

Си беше еднаш една несреќна љубов,
си беше еднаш таа љубов, погазена за чест и долг.
Си беше еднаш една далечна земја која требаше да стане спас за таа љубов,
си беше еднаш таа горка земја, која наместо спас…
… донесе уште поголема горчина во вкусот на бескрајната љубов.

Од вечерва, ексклузивно на Сител – стартува најновата играна продукција, правена по теркот на епските спектакли “Бурни времиња”, “Имотот на дамата” и “Далеку од дома”. Познатите актери од турските серии во нова живописна драма за едно дамнешно време и едно дамнешно место.

Нова турска надсинхронизирана серија родена во безмислосната прашина на големиот град и пренесена онаму каде наместо розите да цветаат… тие уште повеќе ќе бодат.

На тлото на горката земја продолжува авантурата на младите љубовници, низ која ќе следиме борба за опстанок и желба само за подобро утре. Следете ја “Горка Земја”, ексклузивно секоја вечер на Сител телевизија.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Италијанката го изневери Романтичарот со директорот на „Рома“

Турскиот актер, кој се стекна со светска слава преку својата улога во хит комедијата „Романтичарот“ …

error: Содржината е заштитена!