Почетна / Сапуници / Уште колку пати МТМ ќе ја репризира новелата „Фамилијата Реј“?
Повторно на МТМ, секој работен ден околу 15 часот, и ноќе околу полноќ. Следете ги сплетките во богатата фамилија Реј

Уште колку пати МТМ ќе ја репризира новелата „Фамилијата Реј“?

Oд 8 јуни 2020 во 20.30 часот, мексиканската теленовела “Фамилијата Реј” повторно на програмата на Прва скопска МТМ. Серијата премиерно се емитуваше на локалните телевизии минатата година, а потоа и на Сител, и неколкупати репризно на МТМ и на другите локални телевизии.

Гледачите постојано прашуваат до нашиот портал – зошто локалните телевизии репризираат содржини како никогаш порано и дали ќе дојде ден за некоја премиерна програма на овие телевизии ? До кога истите серии и филмови ќе се вртат во круг?

За потсетување, серијата го следи животот на Рејеви. Главата на фамилијата Реј, дон Еверардо е еден од најпознатите и највлијателни моќници во Мексико. Сопственик е на семејната компанија гигант, а оженет е со Мануела со која има три деца, Вадо, Гиљермо и Матијас. Меѓутоа, нивната приказна на богатство, власт и моќ има мрачна позадина, проткаена со неверства и предавства.

Лоренца Малвидо и Матијас Реј се вљубуваат еден во друг и одлучуваат да се борат за својата љубов, и покрај сенките од минатото кои ги следат нивните семејства. Матијас и Лоренца ќе се венчаат и доаѓа моментот кога Матијас ја носи саканата сопруга на хациендата на својата фамилија.

Интриги, љубов и омраза во теленовелата “Фамилијата Реј”, репризно на прва скопска МТМ.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!