Почетна / Забава / Видео | „Короната пуста да остане“ нѝ порачува Сузана Турунџиева

Видео | „Короната пуста да остане“ нѝ порачува Сузана Турунџиева

Короната пуста да останела, од морето ја разделила, морето кое го чекала девет месеци. Затоа короната пуста да остане, веќе трет месец абер прати и вели дека ќе се врати. Таа сите нè раздели и ни ги затна устите со маски, отпеа Сузана Турунџиева во видеото кое стана вистински хит на социјалните мрежи.

Како звучи корона адаптацијата на “Туѓината пуста да остане”, слушнете во продолжение :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Светска премиера на композиции од Дарија Андовска во Минхен

Во понеделник, 8 јуни, во рамките на серијата концерти #BSOmondayConcerts, кои ги организира Bayerische Staatsoper, …

error: Содржината е заштитена!