Почетна / Сапуници / Фото | Прочитајте зошто Селим од „Сахра“ се откажал од актерството

Фото | Прочитајте зошто Селим од „Сахра“ се откажал од актерството

Инанч Омер Бенлиоглу е 36 годишен турски актер, кој во моментов го гледаме во улогата на Селим кој се бори за љубовта на Сахра во истоимената серија на Алфа.

Дипломирал уметност, но решил да почне да се занимава со актерство.

По неколку одиграни улоги, Инанч Омер одлучил по завршувањето на сапуницата “Сахра”, да престане да се занимава со актерство, затоа што создавањето, уметноста биле негова најголема пасија.

Па така, денес тој поседува голема галерија на рачно изработени уметнички творби кои ја отсликуваат историјата и културата на Турција, но и секојдневието го претставува на многу автентичен начин.

Особено познат станува по изработката на макети на најразлични предмети и објекти кои се дел од неговите галерии и изложби.

Во продолжение погледнете дел од макетарството на Селим од “Сахра”:


Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Гледачите на „Женски рај“ зачудени – ТВ 24 и по втор пат ја укина серијата

ТВ 24 од денес нема да ја емитува италијанската сапунска драма “Женски рај” во 21 …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!