Почетна / Серии / ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на „Робокап“, емитувана на А1?

ТВ Времеплов | Се сеќавате ли на „Робокап“, емитувана на А1?

Канадска телевизиска серија која заедно со филмовите за овој познат робот, се емитуваше на А1 телевизија.

Како и во филмовите, така и тука го следевме Алекс Марфи, сакан сопруг, татко и добар полицаец, кој е критично повреден за време на полициска задача.

Мултинационалниот конгломерат OmniCorp веднаш ја искористува шансата да креира полу-човек, полу-робот полицаец. Без разлика на нивната напредност во однос на тактичките способности, тие сметаат дека роботите не би можеле правилно да ја завршуваат својата работа поради недостатокот на човечноста. Поради овој проблем, Омникорп решаваат да направат нов дизајн на робот со надеж дека ќе го променат мислењето на јавноста, за кој ќе им треба жив човек. Затоа го создаваат Робокап.

Главните улоги во серијата ги толкуваа Richard Eden, Yvette Nipar​.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Децата учат и се дружат со „Јана“ секое неделно утро на Канал 5

Секоја недела наутро во 10.20 часот, Канал 5 ќе ја емитува едукативната цртана серија „Јана“ …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!