Почетна / Серии / Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox

Преглед на сите серии, термини на емитување и епизоди на Fox

Од сега ќе имате ексклузивна можност да следите и објава за сите серии кои ги прикажува популарниот регионален канал Фокс. Епизодите се однесуваат за до недела (14 јуни 2020):

 

ПОСЛЕДНИОТ ЧОВЕК НА ЗЕМЈАТА – 3. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
06:00 ( премиера ), 01:30 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – FOX, САД, 2015-2018
Број на епизоди : 10 / 18

ХАВАИ 5-0 – 3. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок (по две епизоди)
07:15 ( премиера ), 23:50 и 15:20 ( реприза )
Продукција : CBS Television studios – CBS, САД, 2010-2020
Број на епизоди : 4 / 24

ГНЕВ ПОД КОНТРОЛА – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
10:30 ( премиера )
Продукција : Mohawk, Estevez/Sheen – FX, САД, 2012-2014
Број на епизоди : 10 / 10

КОСКИ – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
17:10 ( премиера ), 09:00 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – FOX, САД, 2005-2017
Број на епизоди : 7 / 22

МАЛКОЛМ ВО СРЕДИНАТА – 6. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок (по две епизоди)
18:00 ( премиера ), 09:55 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – FOX, САД, 2000-2006
Број на епизоди : 22 / 22

КАСЛ – 1 сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
19:00 ( премиера ), 10:50 ( реприза )
Продукција : ABC studios – ABC, САД, 2009-2016
Број на епизоди : 6 / 10

ЦСИ : МАЈАМИ – 6. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
20:00 ( премиера ), 06:25 и 11:40 ( реприза )
Продукција : CBS Television studios – CBS, САД, 2002-2012
Број на епизоди : 13 / 22

НЦИС : ЛОС АНЏЕЛЕС – 7. сезона
Термини на емитување : понеделник – четврток
21:00 ( премиера ), 12:35 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2009-
Број на епизоди : 12 / 24

ЛИНКОЛН РАЈМ – 1. сезона
Термини на емитување : понеделник
22:00 ( премиера ),
вторник во 13:30 и недела во 23:20 ( реприза )
Продукција : Sony Pictures studios – NBC, САД, 2020-
Број на епизоди : 8 / 10

ИТНА СЛУЖБА – 3. сезона
Термини на емитување : вторник
22:00 ( премиера ),
среда во 13:30 и сабота во 20:00 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – FOX, САД, 2018-
Број на епизоди : 17 / 18

ПОРТЛАНД– 1. сезона
Термини на емитување : среда
22:00 ( премиера ),
четврток во 13:30 и недела во 20:00 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2016-
Број на епизоди : 18 / 24

ИМПЕРИЈА – 6. сезона
Термини на емитување : четврток
22:00 ( премиера ),
петок во 13:30 и сабота во 23:20 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – FOX, САД, 2015-2020
Број на епизоди : 5 / 18

МЕКГАЈВЕР– 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
22:50 ( премиера ), 14:25 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2016-
Број на епизоди : 5 / 13

СПОЈУВАЧИ – 2. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
02:00 ( премиера ), 04:20 ( реприза )
Продукција : Freeform Origina – Freeform, САД, 2015-2017
Број на епизоди : 9 / 10

АМЕРИКАНЦИ – 4. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
02:45 ( премиера ), 05:10 ( реприза )
Продукција : Fox 21 Television studios – FX, САД, 2013-2018
Број на епизоди : 8 / 13

ЖИВИ МРТОВЦИ – 5. сезона
Термини на емитување : понеделник – петок
03:30 ( премиера )
Продукција : Fox 21 Television studios – FX, САД, 2013-2018
Број на епизоди : 15 / 16

ТЕОРИЈАТА ЗА ГОЛЕМАТА ЕКСПЛОЗИЈА– 6. сезона
Термини на емитување : сабота – недела (по шест епизоди)
11:15 ( премиера ), 00:20 и 06:00 ( реприза )
Продукција : CBS Television Studios – CBS, САД, 2016-
Број на епизоди : 5 / 24

КОСКИ – 3. сезона
Термини на емитување : сабота – недела (по три епизоди)
17:10 ( премиера ), 08:30 ( реприза )
Продукција : 20th Century Fox television – FOX, САД, 2005-2017
Број на епизоди : 9 / 15​

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Белгиската верзија на познатата „La casa de papel“ на Сител по полноќ

Од понеделник до петок во 00.30 часот на Сител место “Тhe Librarians” ќе се емитува …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!