Почетна / Забава / Видео | Саша Ковачевиќ ги разнежни фановите со лајв концертот

Видео | Саша Ковачевиќ ги разнежни фановите со лајв концертот

Сапа Ковачевиќ свиреше на пијано, а останатите учесници на концертот ја задржаа пропишаната дистанца на концертот кој се одржа пред српското Собрание. Ова е вториот е во серијата концерти организирани како дел од кампањата ,,Белград победува’. Фановите уживаа и на социјалните мрежи, давајќи поддршка за сите заболени од корона вирусот.

Сакам сите што го гледаат и слушаат мојот сакан бенд и мојата маленкост  за време на полицискиот час во петок, да ги растераат мрачните мисли и да ги споделат со нас најубавите чувства преку песната. Верувам дека позитивната енергија искажана преку музиката го закрепнува телото и духот. Сакам да пееме заедно и гласно за здравствените работници, со намера да ни стигнат што побргу подобри и безгрижни денови со повеќе поводи за дружење “, напиша тој на социјалните мрежи.

Во продолжение, уживајте оваа вечер со романтичните песни на згодниот српски пејач :

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!