Почетна / МК Сцена / Видео | Ученици од „Корчагин“ со кавер на безвременската „Немир“

Видео | Ученици од „Корчагин“ со кавер на безвременската „Немир“

Младите тинејџери Лео и Ивана со карантинска изведба на безвременската балада на Тоше и Каролина, како дел од онлајн наставата по музичка уметност. Како звучи “Немир” во интерпретација на ученици од скопската гимназија “Корчагин”, погледнете од видеото :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Ремек дело – Андријана Јаневска со балада за починатата мајка

Објавена кон крајот на декември, но почекавме малку за да ги собереме емоциите и да …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!