Почетна / Телевизија / Нови животни стории на „ДНК анализа“ во прајмтајм на Алфа

Нови животни стории на „ДНК анализа“ во прајмтајм на Алфа

Освен нови епизоди на “Работна акција”, Алфа телевизија ќе емитува и нови емисии од српската риалити документарна емисија “ДНК Анализа”. Нови приказни, нови личности и нови скриени вистини секој четврток и петок во 20.50 часот. Во потрага по вистината. Кога ќе сфатат дека крвта не е вода, овие личности ќе тргнат во потрага по она што им било одземено, она кое било исчезнато, она кое им припаѓа ним.

„ДНК Анализа“ е документаристички пристап на авторите кои врз основа на раскажувањата и озборувањата за семејните врски на познати и обични личности, тргнуваат во потрага по вистината. Клучот за разрешување на мистериите и тајните на авторите на оваа емисија е ДНК анализата која не остава никакви сомневања. Барем така вели науката. Но, се разбира, понекогаш е тешко на вистината да и се погледне во очи.

ДНК анализа

Нова животна сторија во „ДНК анализа“ , вечерва на Алфа телевизија во 20:50ч.

Gepostet von Alfa Televizija am Donnerstag, 24. Januar 2019

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Не одете право, одете криво за името да ни е живо“

Добар ден, добро јуначе. Срце ми плаче шо не можам да се вклучам. Но еве …