Почетна / Телевизија / ТВ Емисии / „Кој работи, тој има“, нова емисија на Алфа за претприемништвото

„Кој работи, тој има“, нова емисија на Алфа за претприемништвото

Секоја недела во 15 часот на Алфа телевизија, во новата програмска шема ќе се емитува емисијата “Кој работи, тој има”.

Марина Доковска како автор и водител на емисијата ќе има за цел да претстави убави и инспиративни бизнис приказни на познати бизнисмени и луѓе кои ќе покажат дека патот до успехот во Македонија може да се изоди и на чесен начин.

Со овие интервјуа, Алфа ТВ ќе ги мотивира малите и средните претпријатија да вложуваат во одредени бизниси, имајќи предвид дека ризикот ќе се исплати. Низ позитивни примери, “Кој работи тој има” ќе го поттикне претприемништвото и ќе ги претстави жртвите кои ги бара работата.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Кристина Арнаудова на Телма со ТВ проект од хуманитарен карактер

Заедно можеме да направиме големи нешта, само ако сакаме. Tоа го докажа и Кристина Арнаудова …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!