Почетна / МК Сцена / Видео | Ново ремек на Некст Тајм за песната „Јовка Кумановка“

Видео | Ново ремек на Некст Тајм за песната „Јовка Кумановка“

По “Ја излези Ѓурѓо”, “Слушам кај шумат шумите” и “Нешто ќе те питам бабо”, популарниот македонски бенд Некст Тајм со нова преработка на уште една позната народна песна.

Дуото Некст Тајм во чест на 500-годишнината од постоењето на Куманово ја преработи песната „Јовка Кумановка“, проект кој е во соработка на браќата Мартин и Срефан и Општина Куманово.

Преработката првенствено требаше да биде платена од Буџетот на Општина Куманово, но компанијата „Екстра меин“ одлучи да ја спонзорира и тоа да биде нивен подарок за 500.от роденден на градот. Во продолжение уживајте во првокласната изведба на Некст Тајм :

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе ве наежи колку е добро: Балкан бенд растураат со „А бре, Македонче“

Во средата во ресторанот Ragusa 360 – Rooftop се одржа спектакуларна промоција на уште една …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!