Почетна / Сапуници / Епската сага за Александар Македонски стигнува на телевизија

Епската сага за Александар Македонски стигнува на телевизија

Најскапата индиска сапуница на сите времиња стигнува на малите екрани …

Како што објавуваат познати светски портали, Алфа телевизија ја откупила индиската серија “Порус” во која го гледаме патешествението на познатиот Александар Велики од Македонија па сè до Индија.

Неговата авантура, живот, љубов, семејни тајни и препреки ќе бидат прикажани во оваа играна продукција, снимена со буџет од над 70 милиони долари.

Во 326 година пред нашата ера, Александар доаѓа во Индија, ја добива битката, но не и војната со индискиот крал Порус. Како изгледала играта за тронови на Индија, ќе гледаме во најновата сага од земјата на боите и традициите.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Почина незаборавната Шахика, негативката во „Забрането јаболко“

Неверојатен пресврт во најновата епизода од популарната гламурозна драма “Забрането јаболко”. Серијата која постави високи …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!