Почетна / Забава / Видео | Македонија подготвена за спектакл на Ramazzoti

Видео | Македонија подготвена за спектакл на Ramazzoti

Пред точно една година беше објавена светската турнеја “Vita ce n’è” на најголемата италијанска поп ѕвезда на сите времиња, Eros Ramazzotti, во која се опфатени преку 90 концерти во над 30 земји, меѓу кои и Македонија.

Дека македонската публика е возбудена што за прв пат ќе види ѕвезда од ваков калибар во Скопје, покажуваат бројките на распродадени билети, за кои – партер и фан пит категориите се речиси распродадени, а и интересот за трибините секојдневно расте.

Билетите можете да ги набавите во Avalon ticket shop во ГТЦ, продажната мрежа на Авалон низ земјава, како и онлајн на www.avalon.mk. “Vita ce n’è” турнејата која го промовира последното студиско издание на Eros Ramazzotti, почна во февруари годинава, а италијанскиот шармер деновиве го почна третиот дел од оваа турнеја во која влегува и Скопје.

УШТЕ 21 ДЕН ДО СПЕКТАКУЛАРНИОТ КОНЦЕРТ НА EROS RAMAZZOTTI ВО СКОПЈЕ! РАСПРОДАДЕН 70% ОД КАПАЦИТЕТОТ НА А1 АРЕНАТА! Почитувани пријатели, Иако пред точно една година, на денешен ден беше објавена светската турнеја “Vita ce n’è” на најголемата италијанска поп ѕвезда на сите времиња, Eros Ramazzotti, во која се опфатени преку 90 концерти во над 30 земји, меѓу кои и Македонија, ве информираме дека капацицтетот на А1 арената е веќе 70% распродаден.Дека македонската публика е возбудена што за прв пат ќе види ѕвезда од ваков калибар во Скопје, покажуваат бројките на распродадени билети, за кои како што веќе ве информиравме, партер и фан пит категориите се речиси распродадени, а и интересот за трибините секојдневно расте.Билетите можете да ги набавите во Avalon ticket shop во ГТЦ, продажната мрежа на Авалон низ земјава, како и онлајн на www.avalon.mk.“Vita ce n’è” турнејата која го промовира последното студиско издание на Eros Ramazzotti, почна во февруари годинава, а италијанскиот шармер деновиве го почна третиот дел од оваа турнеја во која влегува и Скопје. Се гледаме за точно 21 ден, на 30-ти септември, на спектакл кој дефинитивно долго ќе се памети! Авалон Продукција

Gepostet von Avalon Produkcija am Montag, 9. September 2019

 

30-ти септември е денот за спектаклот кој дефинитивно долго ќе се памети!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поточиња, Каролина и Тамара на Карпошово културно лето

На платото кај „Млечен” и на плоштадот „Делфина” од 26 до 28 август ќе се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!