Почетна / Филм / Акциониот СФ трилер „Source code“ во сабота на Сител, по „Наследници“

Акциониот СФ трилер „Source code“ во сабота на Сител, по „Наследници“

Овој викенд две нови филмски премиери на ТВ Сител. Во сабота (20 јули), веднаш по романтичната комедија “Наследници” следува акцискиот трилер “Изворен код” од 2011 година.

“Source Code” на режисерот Duncan Jones ни раскажува приказна за војникот Колтер Стеванс, кој се буди во телото на непознат човек и открива дека е дел од мисијата за пронаоѓање на бомбардерите во Чикаго. Тоа не е неговиот живот. Тоа не е неговото тело. Но, денес тоа е неговата мисија.

Станувајќи дел од владиниот програм “Изворен код”, искусниот војник од ново ќе го преживее инцидентот како би ги споил сите информации од мозаикот и би открил кој стои зад бомбашкиот напад во возот. Ќе може ли со променет идентитет да ги спречи трагедиите кои следуваат? Возбудливи пресврти оваа сабота на Сител во 21.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Недела, 23 јуни на Телма, 22.15 часот | Воениот трилер „Ѕидот“

За време на војната во Ирак, наредникот на штабот на американската армија Шејн Метјус е …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!