Почетна / Телевизија / Фото | Шеф Никола од „Брза кујна“ со весела свадбена журка

Фото | Шеф Никола од „Брза кујна“ со весела свадбена журка

35-годишниот шеф Никола од кулинарското гејм шоу „Брза кујна“ изминатиов викенд направи журка за неговата свадба.

Тој и неговата девојка Стефанија се венчаа минатата недела, а сега само направија забава за своите најблиски роднини и пријатели. На свадбата, Стефанија носеше едноставна венчаница со спуштени ракави, а Никола беше облечен во тегет костум.

Меѓу гостите на журката беа и колегите на Никола Мишковски од „Брза кујна“, шеф Марк де Јонг и водителката Александра Илиевска. Никола и Стефанија наскоро го очекуваат своето прво дете, a тимот на ТВ Пакет им го честита бракот.

Овие денови ги следиме последните емисии од оваа сезона на “Брза кујна” на ТВ Сител, а од есен следуваат уште повозбудливи емисии со добропознатиот тим на стручњаци во кујната.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Корисни совети и искуства во семејниот магазин „Моето дете“ на ТВ 24

Забавно – едукативна емисија која е наменета за деца и родители, а во рамки на …