Почетна / Забава / И Македонија се вклучи со видео за песната „Happy“

И Македонија се вклучи со видео за песната „Happy“

 

Песната „Happy“ на Фарел Вилијамс стана толку голем хит и инспирација за креирање на видеа кои станаа вирални и споделени на сите можни социјални мрежи.

 

 

Станува збор за сниман материјал од многу градови низ светот каде луѓето играат на оваа песна, среќни и опуштени, во нивен препознатлив стил.

 

 

По Виена, Белград и други градови низ светот, вакво видео се сними и во Македонија. Видеото е дело на креативците Олег Бојаџиев, Даниел Стоимилов и Коста Андонов. Може да го погледнете тука.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Петар Грашо со трет концерт со симфониски оркестар во Скопје

Концертите на Петар Грашо предизвикаа огромен интерес кај македонската публика како за никој досега, барањата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!