Почетна / Забава / Фото | Изненадување за роденденот – Каролина и Ана меѓу гостите

Фото | Изненадување за роденденот – Каролина и Ана меѓу гостите

Вчеравечер ќерката на познатата актерка Весна Петрушевска го прослави 15-тиот роденден. Но, она што Мина не го знаеше е дека нејзината мајка заедно со пријателите ѝ приредиле големо изненадување – роденденска забава.

Меѓу присутните на забавата беа мега ѕвездата Каролина Гочева, заедно со сопругот, радио водителката Ана Шутиноска, продуцентката Виолета Дамевска-Ѓоргиева и други.

И ТВ Пакет го честита роденденот на малечката Мина, со желба за големи успеси во иднина.  Инаку, ќеркичката на Весна може да ја следите и во новиот телевизиски проект на KMK и ТВ 24 – тинејџерската серија “Гласна куќа”.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!