Почетна / Сапуници / За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

За празниците, „Аманет“ со маратонско емитување на Канал 5

Во празничните денови, Канал 5 телевизија ви нуди двојно уживање со маратонската сапуница “Аманет”. Од понеделник до петок, серијата ќе се емитува три часа во вечерта со паузи за реклами и кратки вести.

Политичката жестока дебата “Само вистина” ќе паузира до втората половина на јануари, впрочем како и секоја година, а вечерната семејна сага “За семејството” ќе ја гледате во 18.40 часот.

Веднаш по Семејството, следува маратонска празнична вечер со Сехер и Јаман во “Аманет”.

Нежната љубовна приказна се емитува скоро една година на фреквенцијата на Канал 5, а оние кои ја следат приказната, ќе имаат можност да дочекаат нови случувања и заплети секоја вечер од 19.45 часот до 22.50 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Трите сестри“ заминуваат на летен одмор, но една од нив останува со вас

Вечерва на Сител телевизија ќе биде емитувана последната епизода за оваа сезона на “Трите сестри”. …

error: Содржината е заштитена!