Почетна / 2020 / July (страна 3)

Месечни Архиви: July 2020

Пријавете се за учество во новиот квиз „20 секунди“ на МРТ 1

Oваа есен на првиот канал на МРТ со емитување започнува нов домашен квиз “20 секунди”. Во тек се пријавувањата за квиз шоуто, а веќе во август ќе започнат снимањата. Доколку сакате да го испробате вашето знаење и да ги покажете своите познавања од повеќе области, пријавете се за учество на …

Повеќе »

Видео | Траперот Таско сними дует со Лина Пејовска за „Неваљала“

Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап изведувачи како Два Бона, Слаткаристика, Тракер, Фокс Бранко од Србија и Инас од Босна. Но сега за прв пат во дует со женски артист и тоа не со било кој, туку со нашата позната пејачка која јавноста ја …

Повеќе »

Е.Д.Е.Н. подели близу 700 вегански оброци на лица во социјален ризик

Здружението за заштита на животните и животната средина Е.Д.Е.Н. во соработка со Веган 365 Кујна и со помош на индивидуални донации од наши совесни сограѓани, во текот на мај и јуни подели близу 700 вегански оброци на загрозени категории на граѓани на територија на Град Скопје во рамки на проектот …

Повеќе »

Квиз шоуто „Листа за 300“ од сега секој работен ден во 18 часот на Сител

Нови, премиерни емисии од лиценцираното квиз шоу „Листа за 300“ на Сител телевизија. Секој работен ден, од понеделник до петок во 17.50 часот, паровите во емисијата ќе се борат за високи парични награди, одговарајќи на прашања од листата за 300. Во друштво на Марко ‘Дај побрзај’ ќе уживаме, учиме и …

Повеќе »

Фото | Под маски и со визири, продолжува снимање на индиски серии

За индиските бескрајни сапуници нема зима. Во најголем ек на пандемијата во Индија, актерите и целиот тим се приморани да снимаат. Снимањата се одвиваат секојдневно под заштитни протоколи за снимање, но она што е особено интересно е што и за време на снимањата, актерите користат заштитни маски и визири. Па …

Повеќе »

(Видео) „Ноќва“ е новиот проект на траперот Пајак и Урбан рекордс

Откако влезе под капата на Урбан Рекордс продукција, младиот и талентиран Пајак непрекинато работи на многу нови проекти и е доста продуктивен изминатите три месеци. Така веднаш во месец мај ја издаде песната „Dark Side„ – која со два милиони прегледи поминува одлично. Потоа во јуни следуваше „Крај„ а сега …

Повеќе »

Нашиот Рико овој викенд на МРТ 3 ќе вози во „Порше Карера Куп 2020“

Најперспективен македонски возач автомобилист, Ристо Вуков Рико викендов ќе ја вози својата прва трка на стартот на Купот Порше Карера Италија 2020 чиј почеток беше одложен поради пандемијата со Ковид-19. Македонскиот автомобилист и покрај неизвесноста поради ограничувањата на границите, сепак успеа да замине во Италија и ги извози првите подготвителни …

Повеќе »

„Друго име љубави” од сега за викенд во 17:15 часот на Сител

Некои ќе останат изненадени од новите случувања околу наследството кое ќе донесе неочекувани наследници. Нови сплетки на Тамара и Лука, но и нови љубовни искушенија за Лола и Саша. Хрватската романтична драма “Другото име на љубовта” од сега ќе ја следите секоја сабота и недела на Сител од 17.15 часот. …

Повеќе »

Проектот на Јани Бојаџи, „Болка на душата” сега за викенд и на Алфа

По сценарио и режија на Јани Бојаџи, во 2016-тата година беше снимен неговиот втор телевизиски проект за Канал 5. Македонската мини серија “Болка на душата”, неколку години подоцна и на Алфа телевизија, сабота и недела во 21 часот. Станува збор за една алегорична серија, серија која раскажува една македонска приказна …

Повеќе »

Српско-босанската крими серија „Месо” секој викенд на Алфа

Секоја сабота и недела во 20.10 часот на Алфа телевизија ќе се емитува српско-босанската криминалистичка серија “Месо”, снимена од продукција од Бања Лука во 2017-та година. Поради популарноста на серијата, снимен е и филм со истиот наслов. Главниот јунак во приказната е Мирко (Игор Ѓорѓевиќ), фудбалер на залезот на својата …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!