Дневни Архиви: 24/07/2020 | 22:09

„Топ Тема“ на пауза, со нови емисии продолжува од септември

Политичко дебатната емисија на Телма телевизија го емитуваше последното издание за оваа сезона. За време на пеколните горештини, гледачите ќе може да паузираат од политички дебати на оваа фреквенција. Следува жешко лето и на политичката сцена. По одржаните парламентарни избори, време е за конституирање на Собранието и формирање на Влада. …

Повеќе »

„Подморница“, нова германска воена драма во 20:45 часот на Телма

Раскошна воена серија која е продолжение на популарниот истоимен германски филм од 1981 година – од понеделник, 27 јули стартува на телевизија Телма. Онаму каде застанаа настаните во филмот, продолжуваат паралелно две приказни во серијата за новата подморница, секоја вечер по “Инсајдер” на Телма. Снимена е со неверојатен буџет од …

Повеќе »

ААВМУ со осуда на нападите кон новинарката на Слободен печат

ТВ Пакет во целост ви го пренесува соопштението од ААВМУ : “Во врска со закани упатени преку социјалната мрежа „Фејсбук“ кон новинарката на „Слободен печат“, Мирослава Брнс, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги ги осудува и потсетува дека ваквите појави не само што се апсолутно неприфатливи, туку претставуваат и загрозување …

Повеќе »

Тајните се откриваат на Сител во најдраматичнте епизоди на „Џенет“

Лавиринтот на семејните тајни допрва ќе се заплеткува. Ќе има ли сила Џенет да ги испплаче сите солзи за сите несреќи кои ја пратат нејзината судбина? Вистинскиот татко на Џенет дополнително ќе ги заплетка конците и ќе ја уцени Арзу за убиство кое не го сторила. Неговото појавување ќе донесе …

Повеќе »

МТМ само со репризи – мексиканската трилер серија по четвртти пат

Мексиканската трилер серија со повторно репризирање на прва Скопска МТМ телевизија и ова лето, секоја сабота и недела од 20 часот. 20 епизоди, 20 возбудливи “Приказни од самракот” повторно на програмата на МТМ во недостиг на премиерна програма која треба да биде понудена за гледачите. Што може да направи една …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!