Почетна / Серии / Проектот на Јани Бојаџи, „Болка на душата” сега за викенд и на Алфа

Проектот на Јани Бојаџи, „Болка на душата” сега за викенд и на Алфа

По сценарио и режија на Јани Бојаџи, во 2016-тата година беше снимен неговиот втор телевизиски проект за Канал 5.

Македонската мини серија “Болка на душата”, неколку години подоцна и на Алфа телевизија, сабота и недела во 21 часот.

Станува збор за една алегорична серија, серија која раскажува една македонска приказна која нè враќа можеби неколку стотина години назад и нè доведува до денешното време.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Дали Џан Јаман му ја украде девојката на Сечкин Оздемир?

Турската ѕвезда Сечкин Оздемир, познат по улогата на Илјас вo „Девојката со црвената марама” е …

error: Содржината е заштитена!