Дневни Архиви: 12/07/2020 | 19:46

Видео | Зоран Заев во последно предизборно обраќање на Канал 5

Денеска е последен ден од изборната кампања, се одлучивте ли кому ќе му дадете подршката на 15-ти Јули, или предизборниот молк ќе ги „крши“ вашите одлуки? Вечерва Канал 5 ќе емитува обраќање кон нацијата на кандидатот за Премиер и претседател на СДСМ Зоран Заев во Само Интервју. Им даде ли …

Повеќе »

Вечерва во 19 часот во Дневникот на Сител гостува – Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ и кандидат за иден премиер на Македонија, професор Христијан Мицкоски вечерва е гостин во Дневникот на телевизија Сител – точно во 19 часот. Што ќе каже господинот Мицкоски пред започнување на предизборниот молк? Каква порака ќе упати лидерот на ВМРО до граѓаните на Република Македонија? Во …

Повеќе »

Филмовите за Тарзан, Петар Пан и кунг-фу мајсторот, оваа седмица на Телма

недела (12 јули 2020), 22.15 часот – The Colony (2015) Дејствието на приказната се одвива во Чиле 1973 година и раскажува за очајна потрага на една млада жена по нејзиното момче кое е грабнато и одведено во злогласната колонија Дигнидад. Од оваа секта никој никогаш не побегнал. Драмата е базирана …

Повеќе »

Од вечерва започнува изборниот молк – медиумите да го почитуваат

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги известува радиодифузерите дека од полноќ (од 13 јули), заклучно со 21:00 часот на 15 јули, важат правилата за изборен молк за време на Предвремените парламентарни избори 2020 година. За време на молкот, медиумите продолжуваат да известуваат за изборниот процес, но престануват сите …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!