Почетна / 2020 / July (страна 6)

Месечни Архиви: July 2020

Видео | Секси водителот Стефан започна со Карпул Караоке на Youtube

Еден од најистакнатите и најсексипилни млади водители во Македонија од оваа сезона го следиме во утринската програма на ТВ Алфа, пренесувајќи ни ги сите интересни и важни сервисни информации од земјава и светот. Покрај овој телевизиски ангажман, младиот Стефан Лазаров ветува нешто сосема ново – многу интересни и откачени видеа …

Повеќе »

Репризно на Нова С и серијата за комичарот кој стана претседател

Украинска хумористично-сатирична серија која го прослави Володомир Зеленски, актуелниот претседател на Украина кој во ситкомот ја толкува улогата на неговиот живот, професорот Васил. За време на серијата, комичарот ја формира политичката партија “Слуга на народот” и на изборите во Украина во 2019. година, успева да  го победи Порошенко и да …

Повеќе »

ААВМУ транспарентно открива колкав трошок прави директорот

Согласно заложбите за транспарентност и отчетност и следејќи ја воспоставената пракса за објавување на трошоците на директорот д-р Зоран Трајчевски на секои шест месеци, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, ја известува јавноста за следново: Во периодот од јануари до 30 јуни 2020 година, директорот Трајчевски, при вршење на …

Повеќе »

Британската драма за „Доктор Мартин“ секој викенд репризно на Нова С

Секоја сабота и недела на Нова С во 17 часот ќе се репризира британската серија “Доктор Мартин” со Марк Кроуди во главната улога. Серијата, која ја освои наградата за најдобра британска ТВ-комедија – драма во својата прва сезона, во 2004 година, доживува и 10-та сезона во Британија, а номинациите и …

Повеќе »

Летна попладневна реприза на „Mad men“ на кабловската Нова С

Сместена во ’60-тите години во Њујорк, секси, високо стилизираната и провокативна серија „Маркетинг директори“ (Mad Man), во продукција на AMC ни ги прикажува животите на суровите и натпреварувачки настроени мажи и жени од маркетинг компаните на авенијата Медисон, свет на бизнисот и суетата во кој главна цел да се постигне …

Повеќе »

Социјален експеримент: Дали би зборувале со личноста позади завесата?

Деновиве на социјалните мрежи вирално се прошири навидум едноставно, но моќно видео кое нѐ потсети на суштината на човековото живеење на планетата Земја – што секој од нас прави за светот да биде подобро место за живеење. Одговорите поделени, заклучокот – не правиме доволно, а пораката само една: секој од …

Повеќе »

„Бомба“ ќе ве насмее со своите картонски знаци за „македонштината“

Лекот за тагата, стресот, секојдневните проблеми отсекогаш бил насмевката. И за да се опуштиме по напорен ден, не ни е потребно многу, доволно е само да ја погледнеме вистинската содржина и батериите се полни. „Бомба“ има токму таква содржина за сите вас. 29-годишниот Кристијан Станковски од Скопје, Аеродром својот Инстаграм …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!