Дневни Архиви: 14/07/2020 | 19:53

Фото | Менче Точи: Ја блокирав Маја затоа што претера со коментарите

Нова ФБ војна. Овојпат меѓу реномираната новинарка од областа на здравството, Менче Точи и екс водителката Маја Синадиновска, која пред многу години беше популарна со тв емисијата “Ин витро”. Зашто и како се блокирале и скарале овие две дами, прочитајте од нивните јавно објавени статуси на социјалната мрежа Фејсбук. Која …

Повеќе »

Ја замени Италија за Македонија: Сања Димова гради кариера дома

Струмичанката Сања Димова (19) е новата македонска ѕвезда која со својата песна во модерен ритам ќе се обиде да го пронајде своето место под домашното естрадно небо. Нејзината прва авторска песна го носи насловот „Знам да кажам не“, а на неа како автори на музиката и текстот се потпишуваат Димитар …

Повеќе »

АВМУ: Телевизиите Телма и Алсат го прекршија изборниот молк

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) соопшти дека  при проверка на начинот на известување на радијата и телевизиите за време на изборниот молк констатираше дека телевизија Телма и телевизија Алсат-М го прекршиле истиот објавувајќи аудиовизуелни материјали за носител на функција во органите на власта кој воедно активно учествуваше …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!