Дневни Архиви: 09/07/2020 | 22:25

Видео | Љубојна со нов спот за песна од новиот македонски филм „Стела”

Љубојна со нов спот за песната „Љубов по Татунчо”, музика за македонскиот игран филм „Стела” чија што премиера се очекува наскоро. Музиката е на Љубојна, композитор и аранжер е Оливер Јосифовски, а текстот е на Вера Јосифовска. Спотот за новиот сингл е снимен во продукција на Dream Factory Macedonia и …

Повеќе »

Лансирана првата интерактивна и едукативна веб платформа за е-трговија

Со цел едукација на населението, зголемување на конкурентноста на е-трговците, како и уште поголем раст и развој и промоција на е-трговијата во нашата земја, Асоцијацијата за е-трговија на Македонија (АЕТМ), со поддршка на Проектот на УСАИД за развој на деловниот екосистем, денес ја промовираше првата бесплатна и интерактивна веб платформа …

Повеќе »

Нова ТВ емисија на МРТ 1 за семејната кујна на Кетрин Фулвио

По патувањата во Италија, Кетрин Фулвио се враќа во родната Ирска каде успева да ги искомбинира своите две омилени страсти – готвењето и предавањето. Вљубена во италијанската традиција, Кетрин знае колку добрата храна ги зближува семејството и пријателите и таа ќе ги користи најдобрите ирски производи за да создаде одлични …

Повеќе »

Хиротонија на архимандрит Партениј од Бигорскиот манастир на МРТ 1

12. јули лето господово 2020-то, празник на светите апостоли Петар и Павле, катедрален храм Света Софија –Охрид, директен пренос од хиротонијата на архимандрит Партениј од Бигорскиот манастир. Нов владика на Македонската православна црква-Охридска архиепископија, викарен епископ на Дебарско-кичевската епархија со титула „ЕпископАнтаниски“. Гледајте во недела во 08:00 часот на МТВ …

Повеќе »

Водени лудории на Сител во викенд гејм шоуто „Освој го замокот“

Детска забава во викенд утрата на Сител телевизија. Секоја сабота и недела во 11 часот ќе се емитува канадското шоу “Splatalot”, кое многумина го нарекоа детското Вајпаут. Урнебесна емисија во која ја следиме борбата на 12 деца, кои преку игра на предизвик ќе се обидат да го освојат замокот и …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!