Почетна / 2020 / July (страна 2)

Месечни Архиви: July 2020

Прајмтајм серии | Термини на емитување и броеви на епизоди

Термини на емитување и броеви на епизоди за до недела 2 август   ПРИЈАТЕЛИ – 5. сезона Термини на емитување : понеделник – сабота 20:45 ( премиера ) Продукција : Warner Bros. Television – NBC, САД, 1994-2004 Број на епизоди : 13 / 24 НЕРЕАЛНО – 1. сезона Термини на …

Повеќе »

Станете дел од играната продукција на Алфа, погледнете што се бара

За потребите на играната продукција, Алфа Телевизија вработува: – Актери – 6 (Мажи и жени за актерска игра на сет и надсинхорнизација во студио) – Директор на фотографија – 1 (За работа на сет) – Тонски инжинер – 2 (Тонски снимател на сет и Дизјанер на звук и музика вo …

Повеќе »

„Топ Тема“ на пауза, со нови емисии продолжува од септември

Политичко дебатната емисија на Телма телевизија го емитуваше последното издание за оваа сезона. За време на пеколните горештини, гледачите ќе може да паузираат од политички дебати на оваа фреквенција. Следува жешко лето и на политичката сцена. По одржаните парламентарни избори, време е за конституирање на Собранието и формирање на Влада. …

Повеќе »

„Подморница“, нова германска воена драма во 20:45 часот на Телма

Раскошна воена серија која е продолжение на популарниот истоимен германски филм од 1981 година – од понеделник, 27 јули стартува на телевизија Телма. Онаму каде застанаа настаните во филмот, продолжуваат паралелно две приказни во серијата за новата подморница, секоја вечер по “Инсајдер” на Телма. Снимена е со неверојатен буџет од …

Повеќе »

ААВМУ со осуда на нападите кон новинарката на Слободен печат

ТВ Пакет во целост ви го пренесува соопштението од ААВМУ : “Во врска со закани упатени преку социјалната мрежа „Фејсбук“ кон новинарката на „Слободен печат“, Мирослава Брнс, Агенцијата за аудио и аудиовизуелни услуги ги осудува и потсетува дека ваквите појави не само што се апсолутно неприфатливи, туку претставуваат и загрозување …

Повеќе »

Тајните се откриваат на Сител во најдраматичнте епизоди на „Џенет“

Лавиринтот на семејните тајни допрва ќе се заплеткува. Ќе има ли сила Џенет да ги испплаче сите солзи за сите несреќи кои ја пратат нејзината судбина? Вистинскиот татко на Џенет дополнително ќе ги заплетка конците и ќе ја уцени Арзу за убиство кое не го сторила. Неговото појавување ќе донесе …

Повеќе »

МТМ само со репризи – мексиканската трилер серија по четвртти пат

Мексиканската трилер серија со повторно репризирање на прва Скопска МТМ телевизија и ова лето, секоја сабота и недела од 20 часот. 20 епизоди, 20 возбудливи “Приказни од самракот” повторно на програмата на МТМ во недостиг на премиерна програма која треба да биде понудена за гледачите. Што може да направи една …

Повеќе »

Пофалба до Телма: „Велвет“ беше ремек дело на европската продукција

По неколкумесечно емитување, заврши приказната за високата мода на галериите “Велвет”. Фановите на квалитетната европска продукција имаа единствена прилика на телевизија Телма да ја следат романтичната приказна за светот на гламурот и шармот на минатиот век во Мадрид. “Велвет” беше серија која успеа да ги освои сладокусците на романтичните драми, …

Повеќе »

Телма уште еднаш ова лето ќе ве потсети на тимот од „Инсајдер“

Уште еднаш, репризно македонската играна серија “Инсајдер” на телевизија Телма. Од понеделник до четврток во 19.15 часот, на местото на Топ Тема, потсетете се на малата новинарска редакција која ги третира сите актуелни предизвици и проблеми со кои се соочува општествотo во нашата земја. Репризите ќе можете да ги погледнете …

Повеќе »

Омилениот ситком „Пријатели“ продолжува со следните сезони на МРТ 1

Хероите на многу генерации повторно ќе ве дружат секојдневно на малите екрани во урнебесните ситуации, хумористични авантури и незаборавни дијалози. Пријателите се враќаат со нови епизоди на МРТ 1, од петта сезона па натака. Шест лика кои станаа феномен на популарната култура. Глумци кои се сметаат за едни од најплатените …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!