Почетна / Серии / Српско-босанската крими серија „Месо” секој викенд на Алфа

Српско-босанската крими серија „Месо” секој викенд на Алфа

Секоја сабота и недела во 20.10 часот на Алфа телевизија ќе се емитува српско-босанската криминалистичка серија “Месо”, снимена од продукција од Бања Лука во 2017-та година. Поради популарноста на серијата, снимен е и филм со истиот наслов.

Главниот јунак во приказната е Мирко (Игор Ѓорѓевиќ), фудбалер на залезот на својата кариера кој се враќа во родниот град Бања Лука каде ќе го лекува своето повредено колено, по што очекува продолжување на кариерата и фудбалски договор за Словенија. Мирко живее со својата склеротична мајка, интровертниот брат Мичо и посесивната и бремена девојка Марија.

Неговото семејство држи еден локал за скара, чија судбина е неизвесна што поради економската неисплатливост, но и поради плановите на локалните криминалци кои се заинтересирани за плацот на кој се наоѓа локалот. Еден од тие криминалци е Славко (Никола Пејаковиќ), другар на Мирко од младоста, кој се појавува во неговиот животот во моментот кога му е најпотребен.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

error: Содржината е заштитена!