Почетна / 2020 / July (страна 4)

Месечни Архиви: July 2020

Актерот од „Мерием” и „Сестри” во романтична комедија на Сител

Oд овој викенд на Сител телевизија ќе се емитува нова романтична комедија за нова летна забава и релаксација во овие немирни времиња. “Слатка одмазда” го враќа на малите екрани актерот кој до неодамна го следевме во драмата “Сестри”, а познат и по главната улога во “Мерием”. Во продолжение прочитајте го …

Повеќе »

Фото | Менче Точи: Ја блокирав Маја затоа што претера со коментарите

Нова ФБ војна. Овојпат меѓу реномираната новинарка од областа на здравството, Менче Точи и екс водителката Маја Синадиновска, која пред многу години беше популарна со тв емисијата “Ин витро”. Зашто и како се блокирале и скарале овие две дами, прочитајте од нивните јавно објавени статуси на социјалната мрежа Фејсбук. Која …

Повеќе »

Ја замени Италија за Македонија: Сања Димова гради кариера дома

Струмичанката Сања Димова (19) е новата македонска ѕвезда која со својата песна во модерен ритам ќе се обиде да го пронајде своето место под домашното естрадно небо. Нејзината прва авторска песна го носи насловот „Знам да кажам не“, а на неа како автори на музиката и текстот се потпишуваат Димитар …

Повеќе »

АВМУ: Телевизиите Телма и Алсат го прекршија изборниот молк

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги (АВМУ) соопшти дека  при проверка на начинот на известување на радијата и телевизиите за време на изборниот молк констатираше дека телевизија Телма и телевизија Алсат-М го прекршиле истиот објавувајќи аудиовизуелни материјали за носител на функција во органите на власта кој воедно активно учествуваше …

Повеќе »

Видео | Зоран Заев во последно предизборно обраќање на Канал 5

Денеска е последен ден од изборната кампања, се одлучивте ли кому ќе му дадете подршката на 15-ти Јули, или предизборниот молк ќе ги „крши“ вашите одлуки? Вечерва Канал 5 ќе емитува обраќање кон нацијата на кандидатот за Премиер и претседател на СДСМ Зоран Заев во Само Интервју. Им даде ли …

Повеќе »

Вечерва во 19 часот во Дневникот на Сител гостува – Христијан Мицкоски

Претседателот на ВМРО ДПМНЕ и кандидат за иден премиер на Македонија, професор Христијан Мицкоски вечерва е гостин во Дневникот на телевизија Сител – точно во 19 часот. Што ќе каже господинот Мицкоски пред започнување на предизборниот молк? Каква порака ќе упати лидерот на ВМРО до граѓаните на Република Македонија? Во …

Повеќе »

Филмовите за Тарзан, Петар Пан и кунг-фу мајсторот, оваа седмица на Телма

недела (12 јули 2020), 22.15 часот – The Colony (2015) Дејствието на приказната се одвива во Чиле 1973 година и раскажува за очајна потрага на една млада жена по нејзиното момче кое е грабнато и одведено во злогласната колонија Дигнидад. Од оваа секта никој никогаш не побегнал. Драмата е базирана …

Повеќе »

Од вечерва започнува изборниот молк – медиумите да го почитуваат

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги известува радиодифузерите дека од полноќ (од 13 јули), заклучно со 21:00 часот на 15 јули, важат правилата за изборен молк за време на Предвремените парламентарни избори 2020 година. За време на молкот, медиумите продолжуваат да известуваат за изборниот процес, но престануват сите …

Повеќе »

ИНРЕКОM: Партиска визија за дигитална Македонија, чија понуда ќе победи?

Институтот за развој на електронски комуникации, во очи на изборната кампања и предвремените избори за избор на пратеници во Македонското Собрание, спроведе анкета помеѓу гласачите и ги спореди изборните програми на двете најголеми македонски партии: владејачката СДСМ и опозициската ВМРО-ДПМНЕ. Споредбата е во делот на програмската понуда и визија за …

Повеќе »

Поради пандемијата,, „Ohrid Calling” се одложува за следната година

Aвалон продукција со соопштение до своите фанови и македонската јавност, која знае што е квалоитет. Во продолжение соопштението во целост : “Драга наша OHRID CALLING армијо, Со огромно жалење ве информираме дека иако Комисијата за заразни болети во земјава дозволи да се одржуваат јавни open-air настани со 50% намалени капацитети, …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!