Почетна / МК Сцена / (Видео) „Ноќва“ е новиот проект на траперот Пајак и Урбан рекордс

(Видео) „Ноќва“ е новиот проект на траперот Пајак и Урбан рекордс

Откако влезе под капата на Урбан Рекордс продукција, младиот и талентиран Пајак непрекинато работи на многу нови проекти и е доста продуктивен изминатите три месеци. Така веднаш во месец мај ја издаде песната „Dark Side„ – која со два милиони прегледи поминува одлично. Потоа во јуни следуваше „Крај„ а сега најново ја промовире “Ноќва“.

“Ноќва“ е нумера во трап стил за која музиката и текстот се на самиот Христијан Настески – Пајак, додека аранжманот, миксот и мастерингот се на Иван Јованов – Ивајо.

Режисер на спотот е Гордан Божиновски во соработка со Artistic Production i Digitalbox. Се снимаше на повеќе локации, вечерно низ скопските улици и дел во Охрид.

Во продолжение новиот видео запис за “Ноќва“, која веќе се наоѓа на трендинг позиција на јутуб:

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На чекор до гига спектаклот – на 1 јули одиме на концерт на Каролина

Најголемиот настан летово е на чекор од нас. 1 јули, Стадион АРМ – мега спектакл …

error: Содржината е заштитена!