Дневни Архиви: 29/07/2020 | 22:30

Концерти на Амира, Дарко Рундек и Жељко Бебек во Хераклеа

Авалон Продукција се потруди да ги исполни желбите и на битолчаните да имаат барем неколку културни настани ова лето, а исто така и на изведувачите коишто ќе настапуваат во Охрид, да настапат и во Битола. Па така, публиката по по следниот редослед ќе може да ги види следните артисти во …

Повеќе »

Авалон го најавува “Deeper underground festival” во Охрид

Авалон Продукција од оваа година патентира нов бренд DEEPER UNDERGROUND, чие име зборува самото за себе. После откажувањето на масовниот фестивал Ohrid Calling, оваа продукција успева Охрид, Македонија и регионот сепак да имаат неверојатно квалитетен електронски настан со најголемите светски имиња на house, d’n’b и techno сцената и тоа по …

Повеќе »

Видео | Македонец со своја верзија на „Моја малена“ на Ковачевиќ

Миленикот на балканската публика, Саша Ковачевиќ неодамна во јавноста го промовираше својот најнов проект со наслов „Метаморфозис“ кој содржи 4 песни снимени во модерен латино ритам, а на една од нив кавер-верзија направи нашиот млад пејач Тони Андреев. – Имав прилика да ги слушнам новите песни уште додека беа во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!