Дневни Архиви: 20/07/2020 | 22:03

Видео | Траперот Таско сними дует со Лина Пејовска за „Неваљала“

Таско до сега сме го гледале во соработка со многу машки трап изведувачи како Два Бона, Слаткаристика, Тракер, Фокс Бранко од Србија и Инас од Босна. Но сега за прв пат во дует со женски артист и тоа не со било кој, туку со нашата позната пејачка која јавноста ја …

Повеќе »

Е.Д.Е.Н. подели близу 700 вегански оброци на лица во социјален ризик

Здружението за заштита на животните и животната средина Е.Д.Е.Н. во соработка со Веган 365 Кујна и со помош на индивидуални донации од наши совесни сограѓани, во текот на мај и јуни подели близу 700 вегански оброци на загрозени категории на граѓани на територија на Град Скопје во рамки на проектот …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!